Rezultate

Rezultate la olimpiadele republicane şi municipale

Disciplina Anul de studii Elevul Rezultatul Profesor
Matematica 2016 – 2017 Belibova Daniela Locul 2 Gorobîc Valentina
Istoria 2016 – 2017 Pîslari Vadim Locul 3 Botnaru Zinaida
Educația Fizică 2016 – 2017 Cara Iulian Mențiune Nicolaev Vitalie
Matematica 2015 – 2016 Belibova Daniela Locul 2 Gorobîc Valentina
Matematica 2015 – 2016 Pîslari Vadim Mențiune Gorobîc Valentina
Istorie 2014 – 2015 Caracaci Onorina Locul 2 Botnaru Zinaida
Matematica 2014 – 2015 Belibov Dan Mențiune Gorobîc Valentina
Matematica 2014 – 2015 Pîslari Vadim Mențiunw Gorobîc Valentina
Matematica 2013 – 2014 Pîslari Vadim Locul 3 Gorobîc Valentina
Matematica 2013 – 2014 Belibov Dan Menţiune Gorobîc Valentina
Informatica 2013 – 2014 Belibov Dan Menţiune Druc Tatiana
Matematica 2012 – 2013 Belibov Dan Locul 3 Gorobîc Valentina
Matematica 2012 – 2013 Pîslari Vadim Menţiune Gorobîc Valentina
Matematica (municipal) 2011 – 2012 Belibov Dan Locul 2 Gorobîc Valentina
Matematica 2011 – 2012 Belibov Dan Locul 3 Gorobîc Valentina
Matematica (municipal) 2010 – 2011 Belibov Dan Locul 1 Gorobîc Valentina
Matematica 2010 – 2011 Belibov Dan Locul 2 Gorobîc Valentina
Matematica 2009 – 2010 Belibov Dan Locul 2 Gorobîc Valentina
Istoria 2006 – 2007 Graur Cristina Locul 2 Botnaru Zinaida
Matematica 2004 – 2005 Gorobîc Dmitri Menţiune Gorobîc Valentina

Rezultate la olimpiadele raionale

Anul şcolar

Locuri 1

Locuri 2

Locuri 3

Menţiuni

Total

2005 – 2006

3

3

2

2

10

2006 – 2007

5

8

6

5

24

2007 – 2008

6

5

5

5

21

2008 – 2009

11

9

8

7

35

2009 – 2010

9

7

8

7

31

2010 – 2011

12

10

7

5

34

2011 – 2012

15

11

6

5

37

2013 – 2014

21

11

8

9

49

Rezultate la concursuri raionale

Concursul Anul de studii Elevul/Echipa Rezultatul
Concursul raional „Starturi vesele” 2013 – 2014 L. T. Varniţa,cl. 3 – 4 Locul 3
Concurs raional la disciplinile şcolare 2013 – 2014 Ciclul gimnazial Locul 1
Concurs raional intelectual „Erudiţii 2014” 2013 – 2014 Echipa „Google” Locul 3
Concurs raional la disciplinile şcolare 2013 – 2014 Ciclul liceal Locul 2
Cea mai pregătită instituţie de învăţămînt din raion către începutul anului şcolar 2012 – 2013 L.T. Varniţa Locul 1
Concurs raional intelectual „Erudiţii 2013” 2012 – 2013 Echipa „Google” Locul 1
Concursul raional TVC 2012 – 2013 Varniţa – Tranzit Locul 3
Concurs „Foto-Video”, Proiectul „Vocaţia mea”, FISM Moldova 2012 – 2013 Musteaţă Ecaterina; Ţurcan Otilia Locul 1
Concurs „Tăiere în lemn”, Proiectul „Vocaţia mea”, FISM Moldova 2012 – 2013 Cuciuc Iulian; Florea Dumitru Locul 1
Concurs raional la disciplinile şcolare 2012 – 2013 Ciclul gimnazial Locul 2
Concurs raional la disciplinile şcolare 2012 – 2013 Ciclul liceal Locul 2
Concurs „Secretariat”, Proiectul „Vocaţia mea”, FISM Moldova 2012 – 2013 Bragari Stanislav, clasa a VIII-a Menţiune
Concursul raional la Şah între licee 2011 – 2012 L. T. Varniţa Locul 1
Concursul „Spartachiada raională” 2011 – 2012 L. T. Varniţa Locul 2
Concursul raional sportiv de cros 2011 – 2012 L. T. Varniţa Locul 2
Concursul raional TVC 2011 – 2012 Varniţa – Tranzit Locul 3
Concurs raional intelectual „Erudiţii 2012” 2011 – 2012 Echipa „Google” Locul 3
Concurs raional sportiv „Cupa primăverii” 2010 – 2011 L. T. Varniţa Locul 1
Concursul raional sportiv „Toamna de aur” 2010 – 2011 L. T. Varniţa Locul 1
Concursul raional TVC 2010 – 2011 Varniţa – Tranzit Locul 2
Concurs raional intelectual „Erudiţii 2010” 2009 – 2010 Echipa „Google” Locul 1
Concursul raional al tinerilor agenţi rutieri 2009 – 2010 Echipa „Veni Vidi Vici” Locul 1
Concursul raional epistolar „Письмо дорогому учителю” 2009 – 2010 Savenco Ecaterina Locul 1
Concursul raional „Starturi vesele” 2009 – 2010 L. T. Varniţa,cl. 3 – 4 Locul 2
Concursul raional de turism 2009 – 2010 L. T. Varniţa Locul 3
Concurs raional „La izvoarele înţelepciunii” 2009 – 2010 Daranuţa Inga Locul 3
Concursul raional TVC 2008 – 2009 Varniţa – Tranzit Locul 1
Concurs raional „La izvoarele înţelepciunii” 2008 – 2009 Savenco Ecaterina Locul 2
Concursul raional „Francofonie” 2008 – 2009 Ojovan Victoria Locul 3
Cupa liceelor la fotbal 2007 – 2008 L. T. Varniţa Locul 1
Concursul raional „Starturi vesele” 2007 – 2008 L. T. Varniţa, cl. 3 – 4 Locul 1
Concursul raional de turism 2007 – 2008 L. T. Varniţa Locul 2
Concursul raional „Francofonie” 2007 – 2008 Ojovan Victoria Locul 2
Concursul republican zonal al tinerilor agenţi rutieri 2007 – 2008 Echipa „Veni Vidi Vici” Locul 3
Concursul raional de şah 2006 – 2007 L. T. Varniţa Locul 1
Concursul raional de dame 2006 – 2007 L. T. Varniţa Locul 2
Concursul raional „Starturi vesele” 2006 – 2007 L. T. Varniţa, cl. 3 – 4 Locul 2
Concursul raional „Francofonie” 2005 – 2006 Croitor Cristina Locul 2
Concursul raional TVC 2005 – 2006 Varniţa – Tranzit Locul 3